FAQ

 
 
 

Často kladené otázky (FAQ)

Často kladené otázky ohľadne našich deodorantov (FAQ):

 

Čo všetko obsahujú Vaše prírodné deodoranty?

Hlavnou aktívnou zložkou v našich kryštalických deodorantoch je Potassium Alum, ktorý získavame z baní v Číne.  Táto prírodne sa vyskytujúca minerálna soľ  bola používaná ako deodorant po tisícročia. Tiež bola používaná v tradičnej indickej a čínskej medicíne a tiež na prípravu pitnej vody hlavne pre jej antibakteriálne účinky.

Ako pomocné zložky našich deodorantov používame výťažky z rastlín Aloe Vera  (Aloe Barbadensis) a Zimolez (Zemolez) Japonský (Lonicera Japonica) pre ich  veľmi silné antibakteriálne účinky.

  soľ kamenca                     zemolez japonský          Aloe Vera (Aloe Vera Barbadensis)

 

Ako sa Vaše deodoranty aplikujú?

Aplikácia sprejového deodorantu je úplne jednoduchá. Nastriekate na miesto aplikácie a je tosmiley. V prípade kamenného deodorantu, aplikujeme na vlhkú pokožku ľahkým potretím najlepšie po kúpeli alebo sprche. Alebo len jednoducho dáme na 1-2 sekundy špičku deodorantu po tečúcu vodu a potrieme si miesto aplikácie. Pri tomto spôsobe Vám deodorant vydrží dlho, možno aj roky. Ak ho budete pod vodou držať dlho, skoro Vás opustí.cheeky  Je vysoko rozpustný vo vode.

 

Nie je látka potassium alum (síran draselno  - hlinitý) nebezpečná pre naše zdravie?

Väčšina ľudí je zmätená z množstva informácii a množstva rozdielnych látok obsiahnutých v kozmetike.  Všade sa môžeme dočítať, že hliník je pre naše zdravie veľmi nebezpečný. Hliník je tretí najčastejšie sa vyskytujúci prvok na našej planéte  a konzumujeme ho vo veľkých  množstvách každý deň v našej potrave alebo vo vode.

Akokoľvek, špecifické typy priemyselne vyrábaného a spracovaného hliníka v rôznych zlúčeninách sú pre ľudí skutočne nebezpečné.  Alumínium Chlorohydrát je syntetická látka pridávaná do deodorantov a antiperspirantov. Bola vyvinutá na to, aby sa dostala do potných žliaz a zabránila ich sekrécii (vylučovaniu).  Ako všetci vieme, najprirodzenejšia cesta ako sa zbaviť toxínov a škodlivín je riadne sa vypotiť. A to robí naše telo celý deň.  Najintenzívnejšie v oblasti podpazušia. Ak mu to však nie je umožnené a „otvory“ boli zablokované syntetickým deodorantom alebo antiperspirantom, toxíny ostávajú v nás a „smrdíme zvnútra“ Výskumy dokázali, že existuje prepojenie, medzi používaním látky alumínium Chlorohydrát a rakoviny prsníka.

Kryštál potassium  alum je prírodne sa vyskytujúca soľ, ktorá neblokuje prirodzené vylučovanie potu. Má silné antibakteriálne účinky a tým zamedzuje vzniku nepríjemného pachu  v podpazuší.  

 

Ako sa Vaše deodoranty vyrábajú?

Soľ Potassium Alum je vydolovaná zo zeme. Sú to nádherné soľné kryštály, ktoré sa opracujú do konečne podoby nasledovným spôsobom:  kryštály sú rozpustené vo vriacej vode, následne sa vlejú do odliatkovej formy. Nechajú sa stuhnúť, po stuhnutí sa vyleštia, aby na nich neboli žiadne ostré hrany ani konce, ktoré by mohli poškodiť pokožku. Následne sa už iba osadia do recyklovateľného obalu a sú pripravené na cestu k Vám domov.

 

Aký je rozdiel medzi kamenným deodorantom (classic)  a sprejom na pumpičku (deodorant sprej)?

Kamenné deodoranty sa vyrábajú z čistej soli. Je to 100% potassium alum. Deodorant v spreji obsahuje vodu a výťažky z rastlín (Aloe vera a Zimolez Japonský). Účinnosť oboch deodorantov je identická.  Výber je závislý čiste od Vašich osobných preferencii.  Niekto uprednostňuje kamenný deodorant a niekto ľahšie aplikovateľný sprej.

 

Akú životnosť majú Vaše deodoranty?

Je to samozrejme veľmi individuálna záležitosť. Závisí to od frekvencie používania a tiež od spôsobu aplikácie.  Nasledovný rozpis je priemerná dĺžka životnosti našich výrobkov:

Kamenný Classic 90g – 9 mesiacov + (mnohým klientom vydrží aj viac ako jeden rok)

Kamenný Travel 50g – 6 mesiacov +

Sprej 100ml – 3 mesiace

Sprej Travel 20ml – 2 – 3 týždne

 

Sú deodoranty „Soľ zeme“ bezpečné pre deti?

Mnoho detí má problémy už pred pubertou s nepríjemným zápachom spôsobeným ich nezdravým životným štýlom, stravovacími návykmi alebo hormonálnymi poruchami. Pre deti hlavne v období vývinu určite nie je vhodné potláčať telesné pachy komerčnou drogériou, sprejmi a už vonkoncom nie antiperspirantmi. Naše neparfumované prírodné kryštalické deodoranty sú vynikajúcim riešením pre tento nepríjemný spoločenský problém. Môžu byť aplikované už u detí od 6 rokov, nakoľko neobsahujú žiaden alkohol, parabény, parfumy, syntetické látky a hlavne neobsahujú aluminium chlorohydrát

 
 
 

Regenračné centrum